Extravagantní účesy 2017

středa | 11. 1. 2017 rubrika: Líčení a vlasy | Diskuze (0)

Navštívili jsme do anglické školy střihu a zjistili jsme pro vás nejnovější trendy v extravagantních účesech!

Andy Heasman a Chris Williams z anglické školy střihu RUSH přijeli do Prahy a tak jsme si s nimi popovídali o jejich inspiraci i nejnovější kolekci NEOPLASTIC.

Anglická skupina RUSH letos slaví už 15 let od svého založení. Za tu dobu si vytvořila velmi silné jméno nejenom ve Velké Británii, ale taky v zahraničí. RUSH se spojuje se slovy vášeň, kvalita, kreativita a profesionalita. Od samého začátku šíři skupina své nadšení pro rozvoj salonů, které poskytují skutečně tu nejvyšší úroveň kadeřnických služeb. Stejně jako tým RUSH i jejich salony jsou velmi dynamické a inovativní a inspirují mnoho kadeřníků po celém světě. Mezi nejtalentovanější členy týmu RUSH patří bezpochyby Andy Heasman, spoluzakladatel a mezinárodní umělecký ředitel „RUSH Hair“ a Chris Williams, mezinárodní ředitel RUSH barvy. Jejich eklektické a avantgardní kolekce dokonale ztvárňují jejich výjimečnou kreativitu a zručnost ve střihu i barvě. Není divu, že mají vždy veliký úspěch na prestižní kadeřnické soutěži British Hairdressing Awards. O jejich práci, inspiraci a poslední kolekci NEOPLASTIC jsme si s Andym a Chrisem popovídali během jejich poslední návštěvy v Praze, kdy nadšeným kadeřníkům předvedli v nové pražské akademii některé prvky z jejich nové kolekce.

Vypráví: Andy HEASMAN, Mezinárodní umělecký ředitel RUSH HAIR

Kdy jste začal pracovat v kadeřnickém oboru?

Rozhodl jsme se pro tuto cestu když mi bylo teprve 14 let. Už tehdy jsme věděl, že to je práce, která mně bude naplňovat. A nikdy jsem toto své rozhodnutí nelitoval. Má práce mi umožňuje naplno vyjádřit svou kreativitu a emoce.

Kde berete inspiraci při tvorbě vašich kolekcí?

Je to různé. Někdy je to příroda, jindy zase nějaké umělecké dílo či architektura. U naší poslední kolekce NEOPLASTIC jsme se inspirovali 60´léty a 70´léty, které jsme chtěli zachytit v novém, moderním podání. Proto taky ten název NEO, co znamená nový pohled na tuto dobu. Odráží se to jak na geometrických tvarech, tak i na materiálu oblečení, kterým je latex. Ten odráží vzpomínku na lesklé vinylové desky.

Jak probíhaly přípravy na kolekci NEOPLASTIC?

Přípravy na kolekci obvykle trvají asi půl roku. Mám nejprve o kolekci už nějakou tu myšlenku, či představu, kterou pak komunikuji svému týmu. Se zvědavostí sleduji jejich reakce a komentáře. Je velmi důležité, aby se s nápadem ztotožnili, je to přece jenom týmová práce.

Není to poprvé, co jste se dostal do finále kadeřnické soutěže British Hairdressing Awards. V čem myslíte, že tkví váš úspěch?

Je to spojení kreativity, talentu, ale hlavně tvrdé dlouholeté práce. Velmi mi taky pomohlo to, že jsme se stal členem týmu RUSH, který mně od začátku velmi podporoval. I v práci, stejně tak jako v soukromém životě, je totiž velmi důležité vybrat si toho správného partnera, který vás podpoří, dá vám nové možnosti a sdílí vaše nadšení.

Jak důležité je pro vás vzdělávání?

Vzdělávání je základem pro to, abychom byli v naši profesi skutečnou špičkou. Nestačí jenom každodenní praxe v salonu a talent. To je sice velmi důležité, ale jenom kvalitní školení nám dají potřebné informace o produktech, technikách barvení a taky aktuálních trendech. Sdílení či výměna vědomostí a dovedností s kolegy z oboru mi pomohla dostat se na úroveň, jakou mám dnes.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější produkty?

Pracuji výhradně s produkty L´Oréal Professionnel. Mezi mé favority patří všechny Wild Stylery z řady TecniART, hlavně slaný sprej, hlavně Beach Waves. Bez toho se neobejdu.

Vypráví: Chris WILLIAMS, Mezinárodní ředitel RUSH barvy

Co vás na barvách tak přitahuje?

Barvy poskytují neskutečné množství možností. Baví mně vytvářet různé barevné efekty, které dokonale podtrhnou daný střih, ozvláštní ho a vytvoří skutečné umělecké dílo. Mám rád jak přirozené odstíny tak i velmi extravagantní barvy.

Co říkáte na poslední trendy v barvení vlasů BRONDE a CONTOURING?

Líbí se mi na nich hlavně to, že se dají perfektně přizpůsobit každé klientce. Jde tady skutečně o preciznost práce kadeřníka, jaký bude výslední efekt. Výborně se mi pracuje s mokka odstíny, se kterými se dají vykouzlit opravdu nádherné barevné efekty, které navíc vypadají velmi přirozeně.

Co považujete za své největší úspěchy v kariéře?

Za svůj největší úspěch považuji vítězství v soutěži British Hairdressing Awards v kategorii kolorista roku. Dalším neméně velikým úspěchem je otevření vlastního salonu. Snažím se, aby byl můj salon místem, kde klienti najdou ten nejlepší servis, ale taky velmi příjemnou atmosféru. Jsem hrdý na to, že jsem si dokázal vybudovat skvělou kariéru v RUSH a zároveň otevřít svůj vlastní salon.

Které barvy L´Oréal Professionnel nejraději používáte?

Těžko říct…každá barva, či už Majirel, Inoa nebo Dialight jsou skvělé pro dosažení určitého efektu. Ale nejraději pracuji s barvami Inoa, které vlasům dodají krásný lesk a přirozený vzhled. Navíc mají velmi bohaté portfolio, které se nedávno rozšířilo o další zajímavé odstíny studené blond. Na ty jsem dlouho čekal.

Které barvy jste použil v nové kolekci NEOPLASTIC?

V kolekci jsou použité výrazné měděné odstíny Inoa. Ale použili i další barvící systémy L´Oréal Professionnel. Veliký důraz jsme kladli na vytváření různých geometrických a dvojdimenzionálních efektů. Na to jsme použili techniku stínování, která dokáže dokonale vytvořit právě tento efekt hloubky.

Účesy mikádo

Účesy mikádo

Účesy mikádo. Vsaďte na nezkrotné mikádo, které vám dodají neodolatelný...

Zimní kolekce líčení 2016

Zimní kolekce líčení 2016

Rozjasněná pleť, třpitivá bílá až po tělovou béžovou... Inspirujte...

Účesy, střihy, fotografie: Nezkrotné vlny

Účesy, střihy, fotografie: Nezkrotné vlny

Vykouzlete si svůdný účes: Nezkrotné vlny.

Jarní móda 2017

Jarní móda 2017

Jarní móda 2017! Těšíte se na jaro? My ano! Proto jsme už nyní pro vás vypátrali nejluxusnější kousky...

Jak na úpal

Jak na úpal

Sluneční paprsky a letní horké dny lákají k opalování. Jak předcházet úpalu a jak ho léčit?

Zimní kolekce líčení 2016

Zimní kolekce líčení 2016

Rozjasněná pleť, třpitivá bílá až po tělovou béžovou... Inspirujte se pro zimní líčení 2016

Kolik si měsíčně kupujete knížek?

Jarní speciál

Jarní móda 2017: Nosit se bude bílá!

Jarní móda 2017: Nosit se bude bílá!

Jarní móda 2017: Inspirujte se jarní módou, navrženou do čistě bílé....

Jarní trendy 2017

Jarní trendy 2017

Jarní trendy 2014: Extravagantní móda, která pobaví nejen v práci,...

Jarní móda

Jarní móda

Jarní trendy 2014: Inspirace od Phillipa Lima. V kurzu jsou pestré...

Zimní kolekce líčení 2016

Zimní kolekce líčení 2016

Rozjasněná pleť, třpitivá bílá až po tělovou béžovou... Inspirujte...

Top diskuze

    -
    Copyright (c) 2006-2008 Admedia Systems s.r.o. Jakékoli kopírování a šíření článků nebo částí serveru je zakázáno.
    | Reklama | Podmínky užití

    Partneři: Cvičení Pilates, Plavky 2013, Svatební účesy , Online hry, Pobyty pro seniory, LadyCafe.cz, Wellness pobyty, Job

    TOPlist